Sedacja wziewna w Skierniewicach – innowacyjna metoda zwalczania lęku

Lęk przed wizytą u stomatologa to powszechne zjawisko, z którym boryka się wiele osób. Strach ten może być spowodowany różnymi czynnikami. Mogą być to nieprzyjemne doświadczenia w państwowych placówkach stomatologicznych, panika przed igłami lub innymi narzędziami dentystycznymi. W zwalczeniu lęku przed wizytą u dentysty pomaga sedacja wziewna – leczenie gazem rozweselającym, które jest szeroko stosowane m.in. w Skierniewicach. Z tego artykułu dowiesz się, u kogo najczęściej stosowany jest ten rodzaj znieczulenia oraz czym się charakteryzuje.

Sedacja wziewna – co to jest i jak działa?

Metoda sedacji wziewnej polega na podaniu pacjentowi podtlenku azotu poprzez specjalistyczne urządzenie w formie maski lub rurki intubacyjnej. Wprowadzona mieszanina gazów wywołuje u pacjenta stan półświadomości. Należy pamiętać, że pacjent pozostaje cały czas w pełni świadomy wobec własnego otoczenia – utrzymując kontakt z lekarzem, jednocześnie odczuwając głęboki relaks i odprężenie. Wziewne znieczulenie jest bezpiecznym i skutecznym środkiem w zażegnaniu strachu na fotelu dentystycznym. Istotną rzeczą jest regulowanie ilość podawanego gazu w sedacji wziewnej. W Skierniewicach placówki stomatologiczne wyposażone są w specjalistyczne urządzenia, które pozwalają lekarzowi kontrolować poziom znieczulenia pacjenta.

Sedacja wziewna u dzieci – Skierniewice

Stomatolodzy stosują gaz rozweselający najczęściej u dzieci, u których obce środowisko w postaci gabinetu dentystycznego może wywołać niepokój. Podczas aplikowania gazu do układu oddechowego dziecka, jego stan jest szczegółowo monitorowany. W zależności od wieku małego pacjenta i stanu zdrowia, personel może stosować różne metody kontroli takie jak: elektrokardiogram (EKG), monitorowanie ciśnienia tętniczego oraz ocena poziomu sedacji. W Skierniewickich przychodniach do powyższych czynności przywiązuje się szczególną uwagę. Odpowiednio przeprowadzone znieczulenie odpręża dziecko, niekiedy wywołując u niego marzenia senne, a także skutecznie łagodzi ból i minimalizuje strach. Takie działanie pozwala lekarzowi prawidłowo przeprowadzić leczenie, jednocześnie wzbudzając zaufanie u dziecka. Dzięki temu nawet najmłodsi pacjenci będą z chęcią uczęszczać na kolejne wizyty, co zaowocuje u nich pięknym i zdrowym uśmiechem.

Leczenie gazem rozweselającym w Skierniewicach – osoby dorosłe

Z metody gazu rozweselającego mogą korzystać również dorośli, którzy odczuwają stres przed wizytą u dentysty lub cierpią na dentofobię – paniczny strach przed środowiskiem stomatologicznym. Dla wielu dorosłych sedacja wziewna okazała się przełomem w leczeniu uzębienia. Jest to często najlepszy sposób, aby pozbyć się lęku nabytego w przeszłości i odpowiednio zaadaptować się w otoczeniu stomatologicznym.

Gdzie przeprowadza się sedację wziewną w Skierniewicach?

Metoda „gazu rozweselającego” jest kompleksowo przeprowadzana w Centrum Medycznym Ogrodowa i jest stosowana zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Nasi pacjenci zostali nie tylko wyleczeni z problemów stomatologicznych, ale także z własnych lęków dentystycznych.

Pokonajmy Twój strach razem! Oto nasz numer telefonu 603 613 944

O naszej placówce więcej dowiesz się na naszej stronie https://stomatologia.centrumogrodowa.pl/

Chcesz zapisać się na wizytę?
Zadzwoń do nas!

Serdecznie zapraszamy do poznania pełnej oferty naszego gabinetu. Prosimy o kontakt telefoniczny w celu ustalenia dogodnego terminu.

Centrum Medyczne Ogrodowa

96-100 Skierniewice

ul Ogrodowa 21/23

tel. 603 613 944