Implanty zębów – sprawdź, czy warto!

Zdrowy, połyskujący uśmiech to jeden z elementów naszej aparycji, który wabi wzrok innych. Zachowanie pełnego uzębienia jest nie lada wyzwaniem, ponieważ do ubytku może dojść często przez przypadek np. podczas uprawiania sportu. W takiej sytuacji najlepszym uzupełnieniem będą implanty zębów – sztuczne zamienniki korzeni zębowych, występujące w postaci niewielkiej tytanowej śrubki. U pacjentów zagwozdką jest często cena implantu, której wysokości zależy od kilku czynników.

Utrata uzębienia to nie tylko utracenie estetyczności uśmiechu. Wraz z tym wiążą się poważne konsekwencje m.in. przechylanie, przemieszczanie się zębów, problemy ze zgryzem lub nawet problemy z mówieniem. Zapobieganiem owych dolegliwości zajmuje się dział implantologii. Wszczepiony implant odgrywa zatem dwie role: estetyczną oraz fizjologiczną – przyjmując rolę naturalnego zęba.

Budowa implantu zębowego

Uzupełnienie implantologiczne składa się z części: wewnątrzkostnej – tytanowej śruby, która wkręcana jest w kość szczękową. Jest to element przyjmujący funkcje korzenia zębowego. Następnie do wstawionej śrubki mocowana jest część stabilizująca nazywana inaczej „łącznikiem”. Ten komponent  zbudowany jest również z tytanu i jak sama nazwa wskazuje, odpowiada za scalenie śruby z ostatnim elementem implantu – koroną protetyczną, która swoim wyglądem imituje naturalnego zęba.

Dlaczego implanty zębów tyle kosztują?

Najważniejszą cechą elementów implantologicznych jest ich wytrzymałość. Z tego powodu implant wykonany jest z wysokiej jakość tytanu, który nie należy do tanich surowców. Koszt pojedynczej śrubki zaczyna się od 1800 zł. Następnie dochodzą do tego różne rodzaje koron zębowych: porcelanowe, cyrkonowe lub pełnoceramiczne. Cena ostatniej, najtrwalszej korony zaczyna się od 1300 zł. Ponadto do przeprowadzenia zabiegu wymagany jest specjalistyczny sprzęt, który pozwoli odpowiednio osadzić tytanową śrubę w zębodole, a doświadczony chirurg stomatolog swoimi kwalifikacjami udziela pacjentowi dożywotniej gwarancji, z czym wiąże się duża odpowiedzialność m.in. finansowa. W związku z tym zliczając odbyte konsultacje, przeprowadzoną diagnostykę oraz koszt komponentów, cena implantu będzie zaczynać się od 3 600 zł w górę. 

Indywidualny plan leczenia

W pracy naszych specjalistów  priorytetem jest opracowanie indywidualnego planu leczenia m.in. za pomocą dokładnej diagnostyki i dostosowaniem się do wymagań pacjenta. Takie działania zapewniają precyzyjne wszczepienie implantu, który tym samym uzupełni i poprawi estetyczność Twojego uzębienia.

Kim jesteśmy? Tutaj dowiesz się o nas więcej -> https://stomatologia.centrumogrodowa.pl/zespol/

Zapraszamy do Centrum Medyczne Ogrodowa – Poradnia Stomatologiczna. Zapisy pod numerem 603613944

Chcesz zapisać się na wizytę?
Zadzwoń do nas!

Serdecznie zapraszamy do poznania pełnej oferty naszego gabinetu. Prosimy o kontakt telefoniczny w celu ustalenia dogodnego terminu.

Centrum Medyczne Ogrodowa

96-100 Skierniewice

ul Ogrodowa 21/23

tel. 603 613 944