Ortodoncja Skierniewice – dla dużych i małych  

Dziedziną stomatologii zajmującą się diagnozowaniem, leczeniem i prewencją wad zgryzu i zębów jest ortodoncja. W Skierniewicach podobnie jak w innych miastach istnieje wiele gabinetów stomatologicznych oferujących leczenie ortodontyczne, zarówno u dzieci, jak i dorosłych.

Szczegółowe badania potwierdzają, że wady zgryzu i zębów mogą niekorzystnie wpłynąć na funkcjonalność jamy ustnej oraz na ogólny wygląd twarzy. Korzystanie z usług specjalisty ortodoncji może nie tylko zapobiec poważniejszym problemom z uzębieniem, ale także poprawić ogólne samopoczucie u pacjentów. Ortodoncja Skierniewice – dla dużych i małych – zapraszamy do Centrum Medycznego Ogrodowa!

Ortodonta dziecięcy – klucz do pięknego uśmiechu Twojego dziecka

W przypadku dzieci wizyta u ortodonty jest szczególnie ważna, ponieważ pozwala na wczesne wykrycie wad zgryzu. Samo leczenie minimalizuje u dziecka ryzyko występowania problemów z zębami i kością szczęki w przyszłości, co z kolei przekłada się na poprawę rozwoju i ogólnego zdrowia u małego pacjenta. Należy pamiętać, że ortodonta dziecięcy nie tylko przeprowadza leczenie, ale również edukuje dzieci i rodziców w kwestiach związanych z higieną jamy ustnej i profilaktyką. Pomaga w wyborze prawidłowych narzędzi higienicznych i doradza w kwestii prawidłowej diety, co ma kluczowe znaczenie dla zdrowia i kondycji zębów. Co więcej, odpowiedni specjalista potrafi przeprowadzić leczenie w sposób skuteczny i bezpieczny dla dziecka. Jedną z takich osób jest lekarz dentysta Katarzyna Bolek, która posiada bogate portfolio zdrowych, dziecięcych uśmiechów.

Ortodoncja u dorosłych

Leczenie ortodontyczne u dorosłych jest nieco inne niż u dzieci, ponieważ kość szczęki jest już bardziej wytrzymała i cięższa, a to wiąże się z dłuższym czasem leczenia. Jednakże poprawa ułożenia zębów u dorosłych poza samą estetyką uśmiechu, może przynieść także m.in.: poprawę jakości snu, lepszą zdolność do żucia i trawienia pokarmów, a także zmniejszyć bóle głowy i szyi. Obecnie wiele osób decyduje się na przezroczyste aparaty stałe, które są praktycznie niewidoczne i nie przyciągają uwagi innych. Na koniec warto pamiętać, że jedną z najważniejszych czynności leczenia jest ocena ogólnego stanu zdrowia jamy ustnej i wprowadzenie niezbędnych środków ostrożności przez ortodontę. W Skierniewicach godnym polecania specjalistą w zakresie ortodoncji u dorosłych jest dr n.med. lekarz dentysta Michał Dwojak, który świadczy usługi w Centrum Medycznym Ogrodowa.

Ortodoncja Skierniewice – Centrum Medyczne Ogrodowa

W dzisiejszych czasach o dobrego ortodontę w Skierniewicach niełatwo dlatego, jeśli posiadasz wątpliwości przed rozpoczęciem leczenia u siebie lub Twojego dziecka, skontaktuj się z Nami pod numerem 603613944 Centrum Medyczne Ogrodowa – Poradnia Stomatologiczna.

Chcesz zapisać się na wizytę?
Zadzwoń do nas!

Serdecznie zapraszamy do poznania pełnej oferty naszego gabinetu. Prosimy o kontakt telefoniczny w celu ustalenia dogodnego terminu.

Centrum Medyczne Ogrodowa

96-100 Skierniewice

ul Ogrodowa 21/23

tel. 603 613 944